Taksyfolina a grypa

Czy grypa może bać się biologicznie czynnej taksyfoliny ?

Dużo w tym prawdy ponieważ poprzez wytworzenie w organizmie dużej „dawki antyoksydacyjnej”, komórki chronione są przed atakiem wolnych rodników odpowiedzialnych za rozwój chorób oraz patogenów.

Osoby przyjmujące regularnie taksyfolinę mają wytworzoną naturalną barierę chroniącą komórki przed uszkodzeniami ponieważ pod wpływem tego antyoksydantu zmniejsza się przepuszczalność naczyń krwionośnych w błonie śluzowej oraz hamowany jest proces przenikania płynu poza naczynia, powodujący obrzęk błony śluzowej.

JAK TAKSYFOLINA WSPÓŁPRACUJE Z WITAMINĄ C?

Ponadto Taksyfolina hamuje utlenianie witaminy C, co przyczynia się do utrzymania stężenia i jej obiegu w całym ciele. Synergistyczna zależność pomiędzy taksyfoliną i witaminą C, znacząco zwiększa skuteczność obu związków w narządach i tkankach. Dodatkowo układ immunologiczny jest chroniony przed stresem oksydacyjnym, który osłabia go i naraża na atak wirusów i bakterii, które podlegają ciągłej mutacji.

Dzieje się tak dlatego, że wirus atakuje płuca za pośrednictwem jednego z fragmentów białka o nazwie M2. (który atakuje komórki linii wewnętrznej powierzchni płuc -komórki nabłonka).  Naukowcy odkryli, że białko M2 zaburza zdolność komórek nabłonkowych do usuwania cieczy z wnętrza płuc. To może prowadzić do zapalenia płuc i innych problemów płucnych. Jednakże, zdaniem zespołu przeciwutleniacze są w stanie zapobiec uszkodzeniu białko M2 komórek nabłonkowych. Dlatego też stwierdzono że, może to być wstęp do stworzenia zupełnie nowych leków i preparatów mogących poprawić odporność przeciwgrypową. A to może się przydać jako profilaktyka dla osób, które jeszcze nie zachorowały oraz dla tych, które dochodzą do zdrowia po przebytej infekcji.

UWAGA! Stosowanie Paracetamolu zwiększa zapotrzebowanie na przeciwutleniacze!!!

1/Wyniki badań opublikowano w listopadowym wydaniu czasopisma (2009) „FASEB Journal” – oficjalnego periodyku Federation of American Societies for Experimental Biology. h.k., Influenza virus M2 protein inhibits epithelial sodium channels by increasing reactive oxygen species, Ahmed Lazrak, Karen E. Iles, Gang Liu, Diana L. Noah, James W. Noah, and Sadis Matalon

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2775009/

2/Influenza Vaccine Pros and Cons ,Scott Rollins, MD, is Board Certified with the American Board of Family Practice and the American Board of Anti-Aging and Regenerative Medicine.

http://imcwc.com/html5-blank/influenza-vaccine-pros-and-cons/

Meldunki epidemiologiczne- zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę w Polsce w  2016/2017

– W okresie od 16 do 22 lipca 2017 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 32.931 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *