Zwyrodnienie stawów jak pomoże taksyfolina?

Co powoduje zapalenie stawów?

Najczęstszy typ zapalenia stawów wywołany jest m.in. urazem, zakażeniem, innymi chorobami stawów (np. RZS, nagromadzeniem złogów wapnia w chrząstce stawowej), wrodzonymi zaburzeniami budowy oraz innymi chorobami (np. cukrzycą, nadczynnością przytarczyc)i/ lub  autoimmunologiczny atak na własne tkanki stawowe. Wiele artykułów na temat zapalenia stawów dużą wagę przywiązuje do stylu życia, mam tu na myśli szczególnie stosowanie zbilansowanej diety bogatej w kwasy omega czy przeciwrodnikowe antyoksydanty. To im w duży stopniu poświeca się uwagę jeżeli chodzi o prewencję chorób cywiliacyjnych. Zwyrodnienie stawów stanowi we współczesnym świecie coraz wiekszy odsetek chorych szczególnie u pacjentów, którzy nie uprawiają sportu i mają ubogą dietę w antyoksydanty. Coraz wiecej badań przeprowadza się w celu wykorzystania roślin i ziół w leczeniu oraz profilaktyki stawów.  Według obiecujących badań dihydrokwercetyna (taksyfolina) może oferować korzyści dla zapalenia stawów co prowadzi co zwyrodnienia stawów.

Zwyrodnienie stawów-  czy faktycznie taksyfolina może pomóc?

Jednym z najważniejszych właściwości dihydrokwercetyny (taksyfoliny) jest ograniczenie początku zapalenia stawów przez blokowanie ekspresji  zapalnych. Działanie to zostało pokazane, aby zapobiec rozwojowi indukowanego autoimmunologicznego zapalenia stawów.

Ponadto dihydrokwercetyna (taksyfolina) może zaoferować naturalną ulgę w bólu. W badaniach na myszach, dihydrokwercetyna (taksyfolina) była silniejsze niż aspiryna lub acetaminofen (paracetamol) w hamowaniu bólu i stanu zapalnego.

Taksyfolina jest rodzajem flavonolu, przeciwutleniaczem o lepszej zdolność antyoksydacyjnej od zwykłych związków flawonoidów z powodu jej szczególnej struktury.

Dihydrokwercetyna (taksyfolina) jest najbardziej obiecującym naturalnym przeciwutleniaczem.

Antyoksydacyjne działanie taksyfoliny przekracza najczęściej przeciwutleniacze, takie jak tokoferole (witamina E) i karotenoidy (witamina A). Ponadto, taksyfolina jest znacznie bardziej odporna na działanie światła i utlenianie.

Taksyfolina (dihydrokwercetyna)może być zatem obiecująca w uniknięciu zapalenia i  zmniejszać aktywność autoimmunologiczną, która przyczynia się do zapalenia stawów oraz dodatkowo może oferować naturalne ustąpienie dolegliwości stawów oraz ból.

Może Cię zainteresować:

powikłania miażdżycy są główną przyczyną przedwczesnego zgonu u osób z RZS

ryzyko wystąpienia zawału i niewydolności serca

Źródło: Vitamin C and Dihydroquercetin. Dihydroquercetin Inhibits Oxidative Stress and Inflammation, December 2006, By Mark J.Neveu, PhD. Life Extension Magazine

https://www.luckyvitamin.com/images/brochures/LE_VitaminC_W_Dihydroquercetin.pdf

Źródło:  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24882039

https://allegro.pl/uzytkownik/Taksyfolina_pl/

Jeden komentarz do “Zwyrodnienie stawów jak pomoże taksyfolina?”

  1. Zanim dowiedziałam się że mam zwyrodnienie stawów to faszerowałam się środkami przeciwbólowymi. Myslałam że to odnawia sie kontuzja z dawnych lat na nartach. Niestety było coraz gorzej. teraz jestem pod opieką lekarską (holistyczną!) nie tylko dostaję leki ale też zmieniłam dietę wspomagajacą chrząstke. Stosuję też przyprawy przeciwzapalne. Nauczyłam się tez ćwiczeń rehabilitacyjnych, które zajmują mi 10 minut dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *