taxifolin ma pozytywny wpływ na redukcję uszkodzeń kory mózgowej wynikających z niedokrwienie mózgu

ORYGINALNA ROSYJSKA TAKSYFOLINA MA POZYTYWNY WPŁYW NA REDUKCJĘ USZKODZEŃ KORY MÓZGOWEJ WYNIKAJĄCYCH Z NIEDOKRWIENIA MÓZGU

szczur

Taksyfolina (taxifolin, dihydroquercetin, diquertin) jest uznana jako najsilniejszy antyoksydant.  W połączeniu z kwasem askorbinowym (witamina C) osłabia uszkodzenia kory mózgowej powstałe w wyniku niedokrwienia mózgu.

BADANIA

Badania były przeprowadzone przy użyciu mikroskopu elektronowego oraz badań elektrofizjologicznych na szczurach laboratoryjnych.

Badania przeprowadzono w należącym do Rosyjskiej Akademii Nauk Centrum Badań w Tomsku, Instytucie Farmacji.

link do strony instytutu: http://www.pharmso.ru/english.html

Opisywany artykuł został przetłumaczony na język angielski z „Byulleten  ‚Eksperimental’noi Bilogii i Meditsiny, Vol. 130, No. 11, pp. 543-547, Listopad 2000.

Zobacz oryginał artykułu:
Cerebroprotective effects of Diquertin and ascorbic acid

Badania wykazały, że powtarzane podawanie dihydrokwercetyny (taxifolin) osłabia zniszczenia wywołane w korze mózgowej przez niedokrwienie mózgu.

Badania były bardzo drastyczne. Wzięto 28 szczurów, najpierw podwiązali im tętnicę szyjną, tak aby zmniejszyć przepływ krwi o połowę, potem podawano części taxifolinę.

Po 5 dniach je uśmiercono a ich mózgi zbadano.

Tekst jest bardzo naukowy, a ja nie jestem specjalistą, tak więc nie potrafię nawet zrozumieć co tak na prawdę badano. Nie jestem lekarzem.

Najważniejsza jest jednak konkluzja, czyli ze taxifolin w połączeniu z vit-C redukuje zniszczenia w korze mózgowej wywołane niedokrwieniem.

Ciężko pewnie będzie znaleźć wśród Waszych znajomych przypadek chorego, który miał takie niedokrwienie i zażywał taxifolinę, bo jak to zbadać, czy ta taxifolina pomogła? Jak przeżył, to powstaje pytanie, czy jakby nie brał, to też by przeżył?

Może ktoś dysponuje badaniami na ludziach, które potwierdzałyby takie właśnie działanie taksyfoliny.

Piszcie proszę w komentarzach

Jeden komentarz do “taxifolin ma pozytywny wpływ na redukcję uszkodzeń kory mózgowej wynikających z niedokrwienie mózgu”

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Mogę potwierdzić. Moja żona pochodzi z małej miejscowości w Rosji, leżącej koło jeziora Petrowo.
    Teściu, Rosjanin, dostawał od lekarza jako profilaktykę do picia jakiś środek zawierający właśnie Taksyfolinę. Teściu miał już wylew i paraliż nogi i ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *