taxifolin ma pozytywny wpływ na redukcję uszkodzeń kory mózgowej wynikających z niedokrwienie mózgu

ORYGINALNA ROSYJSKA TAKSYFOLINA MA POZYTYWNY WPŁYW NA REDUKCJĘ USZKODZEŃ KORY MÓZGOWEJ WYNIKAJĄCYCH Z NIEDOKRWIENIA MÓZGU

szczur Taksyfolina (taxifolin, dihydroquercetin, diquertin) jest uznana jako najsilniejszy antyoksydant.  W połączeniu z kwasem askorbinowym (witamina C) osłabia uszkodzenia kory mózgowej powstałe w wyniku niedokrwienia mózgu.

BADANIA

Badania były przeprowadzone przy użyciu mikroskopu elektronowego oraz badań elektrofizjologicznych na szczurach laboratoryjnych. Badania przeprowadzono w należącym do Rosyjskiej Akademii Nauk Centrum Badań w Tomsku, Instytucie Farmacji. link do strony instytutu: http://www.pharmso.ru/english.html Opisywany artykuł został przetłumaczony na język angielski z „Byulleten  ‚Eksperimental’noi Bilogii i Meditsiny, Vol. 130, No. 11, pp. 543-547, Listopad 2000. Zobacz oryginał artykułu: Cerebroprotective effects of Diquertin and ascorbic acid Badania wykazały, że powtarzane podawanie dihydrokwercetyny (taxifolin) osłabia zniszczenia wywołane w korze mózgowej przez niedokrwienie mózgu. Badania były bardzo drastyczne. Wzięto 28 szczurów, najpierw podwiązali im tętnicę szyjną, tak aby zmniejszyć przepływ krwi o połowę, potem podawano części taxifolinę. Po 5 dniach je uśmiercono a ich mózgi zbadano. Tekst jest bardzo naukowy, a ja nie jestem specjalistą, tak więc nie potrafię nawet zrozumieć co tak na prawdę badano. Nie jestem lekarzem. Najważniejsza jest jednak konkluzja, czyli ze taxifolin w połączeniu z vit-C redukuje zniszczenia w korze mózgowej wywołane niedokrwieniem.  

Jeden komentarz do “taxifolin ma pozytywny wpływ na redukcję uszkodzeń kory mózgowej wynikających z niedokrwienie mózgu”

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Mogę potwierdzić. Moja żona pochodzi z małej miejscowości w Rosji, leżącej koło jeziora Petrowo.
    Teściu, Rosjanin, dostawał od lekarza jako profilaktykę do picia jakiś środek zawierający właśnie Taksyfolinę. Teściu miał już wylew i paraliż nogi i ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *